Прийняття коштів на депозит нотаріальної контори

Нотаріальні контори мають право приймати від боржників або позичальників грошові кошти на свій депозит для подальшої їх передачі кредитору або позикодавцю. Така потреба може наступити, наприклад, у випадку, якщо боржник бажає повернути грошові кошти, а кредитор не хоче отримувати в розрахунку на отримання відсотків по цьому боргу і т. д.

Або інший випадок: власник квартири може ухилятися від прийняття від наймача орендної плати з метою подальшого розірвання договору найму і виселення наймача.

Щоб убезпечити себе від таких ситуацій і уникнути відповідальності за прострочення повернення боргу (штрафу, пені), боржник може звернутися до нотаріуса і внести кошти в депозит нотаріальної контори.

Згідно із законодавством, внести грошові кошти в депозит нотаріальної контори боржник також може в разі відсутності кредитора або його недієздатності при відсутності у кредитора законного представника.

Найчастіше в депозит нотаріальних контор вносяться кошти в рахунок погашення заборгованості по квартирній плані, аліментів, а також в рахунок оплати договорів позики. Прийняття коштів на депозит нотаріальної контори здійснюється за місцем виконання боргового зобов’язання після надання особою даних про кредиторі, існуючому зобов’язанні і обставин, згідно з яким це зобов’язання не може бути виконано.

Квитанція про прийняття грошової суми видається на руки боржнику, а її корінець залишається у справах нотаріальної контори. При цьому нотаріус повідомляє кредитора про надходження грошових коштів. Особа, яка поклала грошові кошти в депозит нотаріальної контори, може вимагати їх повернення, що можливо за письмової згоди кредитора, оформленого у вигляді заяви.

Якщо кредитор свою згоду давати відмовляється, повернення грошей можливе лише за постановою суду. Грошові кошти, внесені в депозит нотаріальної контори, можуть, згідно із законодавством, зберігатися там протягом трьох років для фізичних осіб і одного року для юридичних осіб, Якщо по закінченню цих строків гроші залишаються незатребувані, розпорядженням нотаріуса вони здаються до державної скарбниці.

Прийняття коштів на депозит нотаріальної конториПрийняття коштів на депозит нотаріальної конториПрийняття коштів на депозит нотаріальної контори