Посвідчення договорів застави

Посвідчення договорів заставиЗгідно із законодавством, заставою можуть виступати майно (в тому числі те, яке перейде у власність заставодавця після операції), майнові права, продукція – як наявна, так і планована: майбутній урожай і т. д. При цьому заставодавець має право розраховувати тільки на те майно, яке, згідно з українським законодавством, він може відчужувати та до якого в разі потреби можна допустити звернення стягнення.

Зокрема, неможливо накласти стягнення на майно, упоминающееся в Переліку видів майна громадян, на які не може бути звернено стягнення за виконавчими документами, що є додатком до Закону України «Про виконавче провадження».

Згідно із Законом України «Про приватизаційні папери», також не можуть виступати заставою для забезпечення кредитів і платежів приватизаційні папери. Крім того, заставою не можуть бути особисті вимоги або будь-які інші вимоги, заставу яких заборонено законодавством.

Неможливий також і заставу майна, що перебуває у спільній частковій власності, наприклад, квартири. Так, згідно із Законом України «Про заставу», предметом іпотеки може бути ціла квартира, а не її частина. Винятком можуть бути випадки, коли майно, що перебуває в частковій власності, можна виділити в натурі, однак виділити в натуру частина квартири не можна.

Заставою цілком може виступати транспортний засіб. У цьому випадку посвідчення договору застави, відповідно до ст. 13 Закону України «Про заставу», проводиться за місцем реєстрації транспортного засобу. Особиста присутність власника транспортного засобу при цьому може не знадобитися. Посвідчення договору застави може ініціювати представник власника, який має довіреність на право розпорядження транспортним засобом.

Посвідчення договорів заставиПосвідчення договорів заставиПосвідчення договорів застави