Вірність копій документів посвідчується нотаріусами за умови, що документ не суперечить закону за формою та змістом. Наприклад, нотаріальна контора не має права свідчити копію документа, виданого неправомочною установою, з відсутністю дати, реєстраційного номера, печатки чи підпису службової особи і т. д. Крім того, незаконними визнаються документи, що містять закреслені слова, підчистки, приписки, непрошиті, з неякісним друком.
Документ, копія з якого засвідчується нотаріусом, повинен мати юридичне значення, тобто стосуватися прав та інтересів громадян і створювати для них правові наслідки. Перелік документів, вірність копії яких не засвідчується, наведено у Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.
Зокрема, такими документами є паспорт або документи, що його замінюють (довідка про втрату паспорта, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідка на проживання, національний паспорт іноземця, дипломатичний чи службовий паспорт, довідка про звільнення з місць позбавлення волі), а також депутатські та службові посвідчення, студентські, військові, партійні та профспілкові квитки, довідки про народження, смерті, наявність психічних захворювань і т. д.
Не підлягають нотаріальному засвідченню тимчасові посвідчення, видані навчальними закладами, виписки із залікової відомості при відсутності диплома про закінчення навчального закладу, копії записів актів цивільного стану, копії перепусток і посвідчень про відрядження, копії трудових книжок при виїзді громадян за кордон.
В цілому засвідченню підлягають копії тих документів, які виходять від юридичних осіб і стосуються прав та інтересів громадян. Документи, що виходять від одних юридичних осіб і стосуються інших юридичних осіб, зберігаються у справах установ та видачі, копіювання та засвідченню не підлягають.
Нотаріуси мають право засвідчувати копії заповітів, однак тільки при наявності документальних підтверджень того, що заповіт є чинним і після подання свідоцтва про смерть заповідача.
Також нотаріуси мають право свідчити не тільки копії документів, але і виписки з них. Виписка з документа можлива, якщо в його тексті вміщено декілька не пов’язаних між собою спільним змістом питань. При цьому текст виписки має відтворювати повний текст документа з певного питання.