Посвідчення шлюбних договорів

Посвідчення шлюбних договорівШлюбний контракт це договір, який укладають за власним бажанням особи, що вступають у шлюб.

У шлюбному договорі регламентується життя майбутньої сім’ї, майнові права та обов’язки подружжя, питання, пов’язані з рухомим та нерухомим майном (нажите до і під час шлюбу, одержане в дарунок і спадщину), погашенням боргів і т. д.

Майбутні подружжя в тексті шлюбного договору можуть домовитися про те, яка частка у разі поділу майна буде належати кожному з них, а також їхнім дітям та іншим родичам. Також в тексті шлюбного договору можуть прописуватися немайнові, моральні чи особисті зобов’язання кожного з подружжя.

Шлюбний договір укладається у письмовій формі і підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню.
При цьому можлива присутність свідків, які ставлять свої підписи після підписів осіб, які укладають шлюбний контракт, а імена, прізвища, по батькові та місце проживання свідків прописуються в тексті шлюбного контракту. Про перевірку особи і дієздатності свідків шлюбного контракту нотаріус робить відповідну позначку при свідченні контракту.

Шлюбний контракт може бути укладений за місцем проживання однієї з сторін або за місцем реєстрації шлюбу.

Шлюбний договір не може бути змінений тільки одним чоловіком. Винятком є лише випадки, коли зміни в текст шлюбного договору вносяться на підставі рішення суду, що задовольняє вимоги однієї із сторін.

Дія шлюбного договору припиняється при подачі нотаріусу заяви подружжя про його припинення. Крім того, шлюбний договір може бути визнаний недійсним за рішенням суду, якщо його зміст не відповідає законодавству, а також якщо уклала його особа була недієздатною або уклав його в результаті насильства або на вкрай невигідних для себе умовах внаслідок важких обставин.

Шлюбний договір може бути визнаний недійсним за рішенням суду, якщо його зміст не відповідає законодавству,а також якщо уклала його особа була недієздатною або уклав його в результаті насильства або на вкрай невигідних для себе умовах внаслідок важких обставин.

Посвідчення шлюбних договорівПосвідчення шлюбних договорівПосвідчення шлюбних договорів