Свідоцтво підпису на документах

Свідоцтво підпису на документахЗасвідчення справжності підпису на документах необхідно в тих випадках, коли потрібно підтвердити, що документ підписаний саме тією особою, ім’я якого зазначено в документі. Така необхідність може, наприклад, виникнути наприклад у разі виїзду дитини за кордон з метою навчання чи відпочинку. Згідно з українським законодавством, для виїзду неповнолітнього з країни без супроводу батьків необхідно мати письмовий дозвіл від батьків.

Перевіряючи при перетині кордону документи неповнолітнього, митник не може перевірити справжність підпису батьків, тому необхідно нотаріальне засвідчення справжності підпису на цьому дозволі.

Для засвідчення справжності підпису на документах необхідні паспорт і ідентифікаційний код особи, підпис якого засвідчується. При цьому зміст документа, на якому засвідчується вірність підпису, не повинно суперечити чинному законодавству України.

Засвідчити справжність підпису можна практично на будь-якому документі заяві про прийняття спадщини, заяві дружина або подружжя про згоду на відчуження нерухомого майна, нажитого в шлюбі, заява батьків про дозвіл на виїзд дитини за кордон і т. д.

Свідчити справжність підпису на документах мають право приватні і державні нотаріальні контори, однак нотаріус лише підтверджує той факт, що підпис зроблено певною особою, але не запевняє істинності фактів, викладених у документі.

Нотаріус не може засвідчити вірність підпису лише в тому разі, якщо підтвердженням змісту документа уповноважені займатися лише державні органи. До таких документів належать, наприклад, заяви про дату і місце народження, реєстрації шлюбу і т. д., оскільки запевненнями цих фактів займаються структури Рагсів.

Свідоцтво підпису на документахСвідоцтво підпису на документахСвідоцтво підпису на документах