Відчуження транспортних засобів

Відчуження транспортних засобів

У разі купівлі-продажу транспортного засобу посвідчення договору відчуження не обов’язково. Обов’язковим воно є у випадку дарування транспортного засобу.

Здійснювати посвідчення договорів відчуження транспортного засобу можуть як державні, так і приватні нотаріуси, причому незалежно від місця реєстрації транспортного засобу.

Враховуючи, що транспортні засоби є, згідно із законодавством, майном, що підлягає обов’язковій державній реєстрації, для процедури відчуження обов’язковий документ, що підтверджує факт державної реєстрації, а також право власності на об’єкт відчуження. При цьому транспортний засіб на момент відчуження повинно бути знято з обліку в підрозділі ДАІ, що є гарантією відсутності обмежень на відчуження автомобіля.

Відчуження автомобілів, одержаних інвалідами коштом підприємств, установ та організацій, у разі смерті інваліда або по закінченню строку експлуатації транспортного засобу, можливо тільки з дозволу цих підприємств, установ і організацій. Отримані від продажу кошти зараховуються на їх рахунок.

Відчуження сільськогосподарської техніки, тракторів та інших механізмів можливо тільки при наявності технічного паспорта, що підтверджує реєстрацію в інспекції Державного технічного нагляду (Держтехнагляду).

Посвідчення договорів відчуження цивільних повітряних суден проводиться тільки при наявності реєстраційного посвідчення у реєстрі повітряних суден України. Видачу посвідчень про реєстрацію дельтапланів, планерів, надлегких літальних апаратів, інших повітряних суден спортивного призначення або аматорської конструкції проводить державний орган чи установа, яким делеговано право реєстрації держорганом з питань сертифікації і реєстрації.