Заборона на відчуження нерухомого майна

Заборона на відчуження нерухомого майнаЗаборона відчуження нерухомого майна обмежує право власності власника нерухомості, забороняючи йому розпоряджатися майном на свій розсуд без дозволу певних осіб.

Тому обов’язковою процедурою при нотаріальному посвідченні угод про відчуження або застави нерухомого майна є перевірка наявності заборони відчуження цього майна.

Згідно ст. 73 Закону україни «Про нотаріат», державний нотаріус накладає заборону відчуження нерухомості у випадках, коли він посвідчує договір довічного утримання, договір про заставу нерухомого майна, а також при накладенні арешту на нерухоме майно органами слідства, дізнання і судовими установами.

Крім того, заборона відчуження нерухомого майна накладається автоматично в разі, якщо установа банку, підприємство чи організація видає особі позики на будівництво, купівлю або капітальний ремонт житлового будинку.

При посвідченні договору про заставу нерухомого майна заборону відчуження може і не призначатися, якщо це прописано в тексті договору. У всіх інших випадках заборона відчуження нерухомого майна нотаріусом накладається у вигляді відповідного напису на документі: повідомленні про видачу позички, договір довічного утримання, договір про заставу.

Накладати заборону відчуження нерухомого майна уповноважені приватні нотаріуси.

Після накладення нотаріального заборони на відчуження об’єкта нерухомості запис про це робиться у Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, в якому містяться відомості про накладення та зняття заборон та арештів нерухомого майна, а також про видані довідки щодо відсутності або наявності заборон та арештів.

Заборона на відчуження нерухомого майнаЗаборона на відчуження нерухомого майнаЗаборона на відчуження нерухомого майна