Договір відчуження нерухомості

Договір відчуження нерухомостіСеред документів, необхідних для посвідчення договорів відчуження нерухомого майна, варто виділити правовстановлюючий документ. На сьогоднішній день існує близько двох десятків видів документів, що підтверджують право власності.

Найбільш поширеними є нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу, дарування, обміну або довічного утримання, свідоцтво про придбання будинку або квартири з прилюдних торгів, свідоцтво про право власності на будинок (частину будинку, квартиру), свідоцтво про право на спадщину, свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя.

В окремих випадках необхідний документ, що підтверджує правовий режим земельної ділянки, на якій розміщена нерухомість. Це може бути державний Акт, рішення місцевої Ради і т. д.

Якщо в угоді беруть участь неповнолітні віком від 15 до 18 років (якщо вік неповнолітніх менше 15 років, від їх імені діють батьки), тобто вони є співвласниками нерухомого майна, для здійснення посвідчення договору відчуження нерухомого майна необхідно, крім дозволу органу опіки та піклування на відчуження нерухомого майна, ще й заява батьків, усиновителів або піклувальників про їх згоду на вчинення правочину.

Для посвідчення особи неповнолітнього використовується або паспорт, або, якщо неповнолітнього ще не виповнилося 16 років, заяву від батьків, усиновителів або піклувальників про те, що документ підписав саме той чоловік, представниками якого вони є.

У разі, якщо співвласником нерухомого майна є недієздатна особа, нотаріусові також подаються опікунське посвідчення особи, яка є законним представником недієздатного, а також рішення суду про визнання особи недієздатною.

Якщо співвласником нерухомого майна є особа, визнана померлою чи безвісти відсутньою, до документів має додаватися відповідне рішення суду.

При відчуженні об’єкта незавершеного будівництва серед документів, необхідних для вчинення посвідчення договору відчуження нерухомого майна, необхідні також техпаспорт на незавершене будівництво, згоду на відчуження об’єкта незавершеного будівництва від виконкому місцевої Ради або місцевої держадміністрації, а також рішення місцевої Ради про відведення земельної ділянки для будівництва.

Посвідчення договорів відчуження земельних ділянок регулюється відповідним Порядком. Згідно п. 2 Порядку посвідчення договорів відчуження земельних ділянок, громадяни мають право продавати або іншими способами відчужувати (заповідати, дарувати, обмінювати) без зміни цільового призначення земельні ділянки, а також право на земельну частку (пай), посвідчене сертифікатом. Обов’язковим документом для відчуження земельних ділянок є довідка про визначення грошової оцінки земельної ділянки.

Договір відчуження нерухомостіДоговір відчуження нерухомостіДоговір відчуження нерухомості