Послуги нотаріуса

Послуги нотаріуса

Нотаріальне оформлення багатьох документів залишається важливою частиною життя наших співгромадян. Нотаріуси пропонують послуги, які умовно відносяться до кільком підкатегоріям:

Документообіг, пов’язаний з договірними зобов’язаннями.

Папери, що підтверджують взаємні наміри сторін, що фіксують їх права та обов’язки, що вимагають нотаріального засвідчення. Юрист засвідчує відповідність дійсності зазначених реквізитів, термін дії договору і санкції за його порушення;

Всі елементи сімейних правовідносин.

Регламентація дій по відношенню до загальної власності подружжя, завірення паперів необхідних для розірвання шлюбу або складання юридично грамотного шлюбного контракту — все це перебуває у сфері діяльності нотаріуса. Також клієнт може звернутися в разі проблемних нюансів при оформленні аліментів або відмову від таких взамін на іншу форму допомоги (одноразову виплату, передачу власності);

Оформлення прав на майно.

Всі чинені маніпуляції з нерухомістю (купівля, продаж, оренда, обмін, дарування), щоб уникнути прикрих наслідків вимагають наявності правильно оформленого пакету документів. Також обов’язково через нотаріальні контори проходять договору, що стосуються іпотеки або внесення (одержання) застави, засвідчується позику або розділ рухомого і нерухомого майна. У цю ж категорію потрапляють документи, що регламентують управління власністю, діяльність різноманітних акціонерних товариств;

Ряд обов’язкових менш затребуваних послуг, що стосуються вузьких проблем:

видача різних доручень, складання заповітів, засвідчення копій документів, переведення цінних паперів з однієї мови на іншій і багато що інше.

Оскільки деякі дії громадян і їх волевиявлення не можуть бути визнані правомірними без правильно оформлених документів, то зростає навантаження на існуючі нотаріальні контори. А динамічний темп сучасного життя вимагає постійного юридичного супроводу. Правильно і своєчасно складені, а також освидетельствованные папери гарантують клієнтові впевненість у завтрашньому дні і дозволяють уникнути багатьох неприємностей.

Робота нотаріуса вимагає знання багатьох нюансів законодавства, можливих способів дій в рамках правового поля. Тому особлива увага приділяється постійному підвищенню кваліфікації професіоналів. Нотаріат складається з безлічі нотаріальних контор та органів, які стоять на захисті законних інтересів громадян і компаній. Нотаріат діє від імені держави і дотримується законів, його основною функцією є формування взаємовідносин сторін у рамках закону, тим самим він не дає розвинутися конфлікту і неправовим діям.

Існує багато угод з нерухомістю, на яких необхідно присутність нотаріуса.

Приміром, договір купівлі-продажу повинен укладатися тільки у присутності нотаріуса, який засвідчує своїм підписом та печаткою законність укладеної угоди, а також вносить дані до реєстру. З боку учасників угоди необхідно обопільне присутність, а також оплата державного мита та нотаріальних послуг.

Нотаріус опосередковано бере участь в операції з нерухомістю, підтверджуючи згода одного з подружжя на продаж або купівлю нерухомості. Якщо операції виконуються за дорученням, то цей документ також обов’язково повинен бути завірений у нотаріуса.

Ще одна операція не обходиться без нотаріуса – це складання заповіту та його розкриття. До слова сказати, такі послуги коштують набагато дешевше, порівняно з договором купівлі-продажу.

Клієнт, який звертається до нотаріуса, приватного чи державного, може бути впевнений, що його права будуть надійно захищені. Нотаріально засвідчений документ – це захист громадянина від імені держави. Оскільки цей документ має високий юридичний статус, оскаржити його в судовому порядку буде непросто. Запевняючи документ, нотаріус повинен бути абсолютно упевнений в його законності і гарантувати клієнту незаперечність прав за нього. Адже нотаріус несе повну відповідальність за вчинені дії.

Деякі звертаються до нотаріуса, коли немає необхідності завірити документ. В результаті створюються черги, і у співробітників залишається менше часу. Тому буде корисним знати, коли саме необхідно звертатися до нотаріуса. Більшість договорів купівлі-продажу квартир, інші різновиди угод, що укладаються разом з нотаріусом. Наприклад, угода про ренту. Для цього договору необхідно обов’язкове нотаріальне підтвердження.

Також треба буде сплатити держмито в сумі 0,5% від ціни майна, заплатити за послуги. Угода з купівлі-продажу квартири або угоду про її даруванні також бажано підтверджувати нотаріально, але це не є обов’язковою умовою. Вартість такого договору буде дорожче, так як буде вище розмір мита. Також збільшиться і вартість роботи нотаріуса.

Однак нотаріальне підтвердження угоди про купівлю-продаж майна ще не гарантує вдалого вирішення квартирного питання. Нотаріус дасть відповідь тільки за умови надання до розгляду фальшивих документів, але тільки в тій ситуації, коли в них є очевидні ознаки підробки.

Також нотаріус не є медэкспертом і не несе відповідальності за дієздатність сторін, що укладають угоду. І очевидно, що в обов’язки нотаріуса не входить контроль юридичної чистоти майна, а отже, він не може допомогти уникнути в майбутньому спірних ситуацій, що стосуються права власності на квартиру. Нотаріус лише підтверджує укладення угоди між двома сторонами у визначений в контракті термін.

Як правило, продавець майна, ціна якого перевищує встановлену законом суму і яке є його власністю менше 3 років, укладає договір з покупцем про фіксацію в угоді, про купівлю-продаж квартири меншої ціни нерухомості з метою скорочення розміру ПДФО, що становить 13% від загальної суми. Яка буде думка нотаріуса з приводу такої угоди? Не попросить він зафіксувати в договорі дійсну ринкову ціну продаваного майна?

Деякий час тому нотаріуси дозволяли фіксувати в контракті купівлі-продажу тільки дійсну ціну майна на ринку. Тепер, коли прийняті нові закони про розрахунок розміру держмита, нотаріуси дозволяють і такий метод скорочення суми сплачуваного податку.

Для кожної з операцій з майном, що відбувається за договором, необхідно підтвердження нотаріусом цього договору. Також потрібна печатка нотаріуса на згоду чоловіка на дану операцію. Підтвердження потрібно не тільки для продажу наявної власності, але і для придбання квартири. Також потрібен нотаріус при укладенні договору про спадкування майна та написанні заповіту. Ціна послуги в даному випадку набагато нижче, ніж при укладанні договору про купівлю-продаж.

Також послуги нотаріуса необхідні при одержанні доручень, без яких неможливо вирішити жодне питання з нерухомістю. Іноді одну із сторін може представляти довірена особа, тобто за умови, що ця сторона не має можливості бути присутнім при укладанні договору і фіксувати його укладення.

Також довіреність потрібна ріелтора або іншому співробітникові ріелторської фірми, щоб той міг нормально виконати свою роботу. Їм потрібна довіреність на збір необхідних довідок та надання документів у реєстраційну службу, щоб клієнту не довелося все робити самому. Для всіх вищеназвані доручення також повинні бути засвідчені нотаріусом.

Звернення до нотаріуса забезпечує надійний захист прав клієнта. Підпис нотаріуса – надійний захист від спірних юридичних ситуацій. Не має значення, з державної контори нотаріус або займається приватною практикою. Всі вони рівні перед законом. Договір, що підтверджується нотаріусом, захищає права клієнта на державному рівні. Він є загальновизнаним і володіє юридичним значенням. Оскаржити такий договір важко.

Перед наданням юридичних послуг нотаріус зобов’язаний повідомити сторонам про їх обов’язки і права, а також поінформувати про юридичному значенні укладеної угоди.

Договір, завірений нотаріусом, зобов’язаний відповідати закону. Протиправні дії за таким договором не повинні бути можливими, тому що нотаріус у даній ситуації забезпечує точність і законність, а також є відповідальним за укладений договір.

Зараз в Україні діє практика нотаріату, існуюча до 1917 року. Така схема застосовується у всьому світі, і її суть полягає в присутності в правовій системі як приватнопрактикуючих нотаріусів, так і державних контор.

Отже, бажано бути грамотними в юридичних питаннях і звертатися до нотаріуса у перелічених ситуаціях, щоб мати надійний юридичний захист та впевненість у собі. Тоді обов’язково вийде вирішити будь-яке юридичне питання без казусів і неприємностей.

Нотаріуси

Нотаріус Майдибура Оксана Василівна - Київ, вул. Саксаганського 133-А

Майдибура Оксана Василівна 👍 ★★★★★  

01032, Київ, вул. Саксаганського 133-А
Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П'ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-15:00
Неділя: за домовленістю
НОТАРІУС ПРАЦЮЄ НА ВИЇЗДІ ТА ЗА ВИКЛИКОМ
КОНСУЛЬТАЦІЇ БЕЗКОШТОВНІ
Нотаріус Київ, 01054, Шевченківський район, вул. Пирогова, 2, метро Університет. Горбуров Кирил Євгенович. Приватний нотаріус. Заслужений юрист України.

Горбуров Кирил Євгенович, Заслужений юрист України 👍 ★★★★★  

Київ, 01054, вул. Пирогова, 2
Понеділок: 08:00-20:00
Вівторок: 08:00-20:00
Середа: 08:00-20:00
Четвер: 08:00-20:00
П'ятниця: 08:00-20:00
Субота: 10:00-17:00
Неділя: 10:00-17:00

НОТАРІУС ПРАЦЮЄ НА ВИЇЗДІ ТА ЗА ВИКЛИКОМ
Нотаріус Голосіївського району Київ, Голосіївський проспект 96. Стельникович Альона Михайлівна

Стельникович Альона Михайлівна 👍 ★★★★★  

Київ, 03040, Голосіївський проспект, 96
Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П'ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-17:00 (телефонувати)
Неділя: вихідний
Нотаріус Київ, 03187, пр-т. Глушкова, 16, Гуцол Анастасія Олександрівна

Гуцол Анастасія Олександрівна 👍 ★★★★★  

Київ, 03187, проспект Глушкова, 16 (Теремки)
Понеділок: 09:00-17:00
Вівторок: 09:00-17:00
Середа: 09:00-17:00
Четвер: 09:00-17:00
П'ятниця: 09:00-17:00
Субота: 10:00-15:00
Неділя: за домовленістю
Нотаріус без вихідних Київ, Предславинська, 31/11, Велика Васильківська, Печерський та Голосіївський райони

Фоміна Олена Анатоліївна 👍 ★★★★★  

03150, Київ, вул. Предславинська, 31/11 (Палац Україна)
Понеділок: 08:00-21:00
Вівторок: 08:00-21:00
Середа: 08:00-21:00
Четвер: 08:00-21:00
П’ятниця: 08:00-21:00
Субота: 12:00-17:00
Неділя: 12:00-17:00

НОТАРІУС ПРАЦЮЄ НА ВИЇЗДІ ТА ЗА ВИКЛИКОМ
Нотаріус на масиві Позянки Київ, 02081, вул. Анни Ахматової, 35, Нілова Ангеліна Олександрівна

Нілова Ангеліна Олександрівна 👍 ★★★★★  

Київ, 02081, вул. Анни Ахматової, 35 офіс 273
Понеділок: 10:00-18:00
Вівторок: 10:00-18:00
Середа: 10:00-18:00
Четвер: 10:00-18:00
П'ятниця: 10:00-18:00
Субота: 12:00-16:00
Неділя: за домовленістю
Нотаріус Печерський район, метро Либідська, Французький квартал, Невальонна Наталія Михайлівна

Невальонна Наталія Михайлівна 👍 ★★★★★  

Київ, вул. Предславинська, 40, офіс 2 (Французький квартал, Либідська)
Понеділок: 10:00-19:00
Вівторок: 10:00-19:00
Середа: 10:00-19:00
Четвер: 10:00-19:00
П'ятниця: 10:00-19:00
Субота: за домовленістю
Неділя: за домовленістю
Завжди є світло та інтернет
Нотаріус виїжджає до клієнтів
Консультації безкоштовні
Нотаріус Лук’янівка Київ, вул. Січових Стрільців, 30-А, кв.3, Стародубцева Вікторія Миколаївна

Стародубцева Вікторія Миколаївна 👍 ★★★★★  

Київ, 04053, вул. Січових Стрільців, 30-А, кв.3
Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П'ятниця: 09:00-18:00
Субота: за домовленістю
Неділя: за домовленістю
Нотаріус Київ, вул. Богдана Хмельницького 9, офіс 2. Клименко Світлана Юріївна.

Клименко Світлана Юріївна 👍 ★★★★★  

Київ, вул. Богдана Хмельницького 9, офіс 2
+38 066 3687888 (Водафон)
+38 063 8900990 (Лайф)
+38 067 5006865 (Київстар)
+38 044 5927531
Понеділок: 09:00-20:00
Вівторок: 09:00-20:00
Середа: 09:00-20:00
Четвер: 09:00-20:00
П'ятниця: 09:00-20:00
Субота: 09:00-20:00
Неділя: 09:00-20:00

НОТАРІУС на час воєнних дій ПРАЦЮЄ НА ВИЇЗДІ ТА ЗА ВИКЛИКОМ, звернення приймаються цілодобово, без вихідних, з урахуванням комендантської години. Консультації безкоштовні.
Нотаріус Київ, 01054, вул. Богдана Хмельницького, 9

Нечипорук Алла Михайлівна 👍 ★★★★★  

Київ, 01054, вул. Богдана Хмельницького, 9 (Театральна)
Понеділок: 09:00-20:00
Вівторок: 09:00-20:00
Середа: 09:00-20:00
Четвер: 09:00-20:00
П'ятниця: 09:00-20:00
Субота: 09:00-20:00
Неділя: 09:00-20:00

Нотаріус Печерськ, Нотаріальна контора Печерського району «Костенко + Ісаченко», вул. Інститутська 24/7

Нотаріальна контора Печерського району «Костенко + Ісаченко» 👍 ★★★★★  

Київ, вул. Інститутська 24/7, к.22
Понеділок: 08:00-20:00
Вівторок: 08:00-20:00
Середа: 08:00-20:00
Четвер: 08:00-20:00
П'ятниця: 08:00-20:00
Субота: 08:00-20:00
Неділя: 08:00-20:00
Нотаріус Київ, 04060, вул. Щусєва, 4

Петренко Олена Василівна 👍 ★★★★★  

Київ, 04060, вул. Щусєва, 4 (Дорогожичі, Сирець)
Понеділок: 09:30-18:00
Вівторок: 09:30-18:00
Середа: 09:30-18:00
Четвер: 09:30-18:00
П'ятниця: 09:30-18:00
Субота: за домовленістю
Неділя: вихідний
Нотаріус Київ, вул. Гарматна, 20, офіс 183. Шабінська Анна Вікторівна

Шабінська Анна Вікторівна 👍 ★★★★★  

Київ, вул. Гарматна, 20, офіс 183
Понеділок: 10:00-18:00
Вівторок: 10:00-18:00
Середа: 10:00-18:00
Четвер: 10:00-18:00
П'ятниця: 10:00-18:00
Субота: 10:00-14:00
Неділя: за домовленістю
Нотаріус Київ, 04071, вул. Нижній Вал 15

Сліпченко Наталья Вікторівна 👍 ★★★★★  

Київ, 04071, вул. Нижній Вал, 15
Понеділок: 10:00-18:00
Вівторок: 10:00-18:00
Середа: 10:00-18:00
Четвер: 10:00-18:00
П'ятниця: 10:00-18:00
Субота: за домовленістю
Неділя: за домовленістю
Нотаріус Київ, 02098, вул. Дніпровська набережна, 3

Устинова Ірина Євгенівна 👍 ★★★★★  

Київ, 02098, вул. Дніпровська набережна, 3 (Березняки)
Понеділок: 09:00-18:00
Вівторок: 09:00-18:00
Середа: 09:00-18:00
Четвер: 09:00-18:00
П'ятниця: 09:00-18:00
Субота: 10:00-14:00
Неділя: за домовленістю
Записатися на прийом
отримати консультацію
×
UK